Hamile Pilatesi Çayyolu

Hamilelik dönemlerinde annelerin kendilerini zihinsel ve fiziksel olarak formda tutmaları gereken bir  süreçtir. Tam da bu ihtiyaca cevap veren bir yöntemdir hamile pilatesi. Hamile pilatesi çayyolu pilates stüdyomuzda siz değerli annelere hafta da bir gün dezenfekte yapılan stüdyolarımızda hamilelik egzersizlerini sunuyoruz. Doktorunuzdan onay aldığınız andan itibaren egzersizlere başlayabilirsiniz.

Pilates genel olarak vücudun güçlü, esnek ve dengeli olması için yapılan egzersizlerdir.  Hamile pilatesi ise doğum sırasında vücudu doğru bir şekilde hazırlamak ve  geliştirmek için yapabileceğiniz bir egzersiz türüdür. Hamile pilatesi, prenatal pilates olarak da adlandırılmaktadır. Doğru ve düzgün bir biçimde yaptığınızda vücüdunuzu hem duygusal hem de fiziksel anlamda rahatlamakta ve güçlendirmektedir. Pilateste ağırlık merkezi karın bölgesi iken hamile pilatesinde ise bu durum pelvik bölgesindedir. Aralarında ki en temel fark budur. Zihinsel ve fiziksel açıdan vücudunu doğuma hazırlamak için Çayyolu Pilates stüdyosu olarak sizlere hizmek vermekten keyif ve mutluluk duyarız.

hamile pilatesi çayyolu
hamile pilatesi çayyolu
Hamile Pilatesine Ne zaman Başlanmalı?

Hamile pilatesine daha önce hiç egzersiz yapmadıysanız hamileliğinizin 10 ya da 12. haftasından itibaren doktorunuzdan onay aldığınız sürece başlayabilirsiniz. Ancak daha önce hiç pilates eğitimi almadıysanız ya da bir egzersize başlamadıysanız 20. haftadan sonra sırt üstü egzersizler tercih edilmediğinden son trimester’de pilatese başlayamazsınız.

Hafta da kaç gün egzersiz yapmalıyım? En az 2 ideal olan ise hafta da 3 gün egzersiz yapmanızdır. Dersleri düzenli ve kayıpsız olarak devam etmeniz çok önemli. Egzersizler de tekrar sayılarını başlarda minimum tutup (Örneğin: 5 tekrar), daha sonralarda ise tekrar sayılarını yükselterek egzersizlere devam edebilirsiniz. Hem kaliteli bir yaşam hem de hamilelik sürecini rahatlamak için pilates oldukça önemli bir taşımaktadır. Bu nedenle pilatese ayıracağınız vakit çok önemlidir. Her kişiye farklı hazırlanan programlar ile Çayyolu Pilates Stüdyomuzda sizler de hamile pilatesi yapabilirsiniz. Hamile Pilatesi Çayyolu Pilates Stüdyomuzda sizlere özel bire bir dersler ile bu süreci sizler ile birlikte daha rahat ve güçlü geçirmek dileği ile Stüdyolarımıza bekliyoruz. Ücretsiz Demo derslerimiz ile ilgili 0312 240 44 43 numaralı telefondan bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Güncel fiyat listemizi görmek için lütfen tıklayınız.